Vánoční losovaný turnaj 2015

 
Po prvním letním losovaném turnaji, kdy se nás sešlo osm párů, jsme spojili vyběhání salátů a řízků s Vánočním turnajem, kde se nás nakonec sešlo dvanáct párů. Hrát to jako v létě každý s každým - to bychom někteří asi neodešli po svých :-) a tak jsme zvolili model dvou skupin po šesti a následně vyřazovací pavouk, kde si zahráli všichni.
 
Los krátce před zahájením turnaje rozhodil účastníky do dvou skupin, kde si každý s každým v rychlém tempu během necelých 90-ti minut zahrál pět zápasů (los ještě není úplně ideální, pánové s dámami se nepotkali opakovaně, některé dámy se jako soupeřky potkaly). O pořadí na prvních dvou místech v mužské části skupiny A rozhodoval vzájemný zápas, dámskou část bez ztráty kytičky pro sebe urvala Míša Mayerová.
 
 
Ve skupině B jako jediná neprohrála Adriana Waloszková, o druhé místo a tím pádem přímý postup do čtvrtfinále ji v posledním zápase připravila maminka, která si vylepšila skóre a nakonec ji přeskočila o dva míčky. Chlapi si pobrali body navzájem, skupina B nakonec dopadla takto
 
 
Po odehrání skupin se dámy nalosovaly k pánům z protější skupiny (1-2 a 3-6) a šlo se na boje ve vyřazovacím pavouku. Tam už se hrálo, na rozdíl od skupin, na dva vítězné sety do 15-ti. Nakonec se ale hrál pouze jeden zápas na tři sety - a tak se úplně poslední dva zápasy o umístění hrály do 21. V semifinále se nakonec utkaly první dva páry z každé skupiny, do finále se probily dvojice z druhých míst ve skupinách.
 
 
Souboj o třetí místo pro sebe získali Míša s Andřejem, když byli v koncovkách obou setů přesnější a nedělali chyby, brambory nakonec zůstaly pro Táňu se Zdeňkem. Finále mělo podobně těsné výsledky setů, nakonec ho pro sebe získala Beáta s ostrostřelcem Pavlem za zády, stříbro v náročném turnaji vybojovala Irena s Romanem.
 
Fotek z turnaje asi moc není (když tak mi něco pošlete, pokud někdo něco cvaknul) - napadá mě ještě poslední statistické hodnocení turnaje. Vzhledem k rozložení sil ve skupinách je tato tabulka určitě trochu zkreslená, přesto Absolutním zlatým zlavíkem po skupinách se stala Míša Mayerová (která to jako mistr určitě tentokrát vůbec nečekala) - takže nám na úvod letního turnaje určitě ráda něco zazpívá :-)
 
 
Ještě si můžete stáhnout vývoj skupin po jednotlivých kolech - skupina A muži ženyskupina B muži a ženy.
 
Zabereme v létě celou halu a sejdeme se na podobném turnaji v 16-ti týmech?