Vánoční losovaný turnaj 2017

 
Podruhé v historii našich losovaných turnajů jsme měli full stav přihlášených hráčů a na vyběhání vánočních dobrot jsme si zabrali celou halu. Ještě jednou díky všem hráčům za účast a povedený turnaj (věříme, že plná hala už bude tradicí pro další ročníky) a Martinovi za jeho znovu výborné drobné občerstvení (také tato tradice by mohla zůstat zachována). Pro hráče jsme měli připravené drobné ceny, iontové a vitamínové nápoje a samozřejmě také los skupin, takže úderem deváté hodiny začaly míče létat halou (fotograf po turnaji "ty wole to je rychlá hra, to jsem nečekal" trochu pobavil) a po 13h byli vítězové odměněni zaslouženým potleskem. Jak vše nakonec dopadlo?
 
 
Los při registraci rozdělil účastníky do dvou skupin, kde si každý zahrál sedm zápasů. Skupina A nepřinesla mnoho remíz, ale také jí nikdo neprošel bez porážky. První čtveřice mužů zůstala ve skóre v plusu a bodově uskočila druhé čtveřici a už ve skupině vystrčil drápky nováček našich turnajů Michal, tradičně nahoře skončili Renda s Markem. Bodové zisky žen byly nakonec vyrovnanější, nejlepší Irča zbytku žen uskočila - nula ve skóre, kterou uhrála v sedmi zápasech Kamila se často nevidí :-)
 
 
Skupina B přinesla podstatně více remízových zápasů byla v mužské části bodově vyrovnanější, Pavel s Andřejem v sedmi zápasech nepoznali porážku. Trochu překvapilo páté místo obhájce posledního Vánočního titulu Pavla - i on nakonec ve vyrovnané skupině skončil ve skóre v plusu. Mezi ženami s výraznějším náskokem kralovala Žaneta, Irča s Táňou se jako vždy držely nahoře, trochu ve skupině vyklidila pozice Míša, která zřejmě šetřila síly na finiš.
 
 
 
Po odehrání skupin přišel pro všechny opravdu jen krátký odpočinek, kdy se nalosoval závěrečný pavouk, který ve čtyřech kolech přinesl možná trochu nečekané rozuzlení. Hned v prvním kole skončil obhájce titulu Pavel s Lenkou na raketách Marka s Irenou, pozdější vítězové Michal s Míšou sehráli hodně vyrovnaný duel s Markétou a Ríšou. Druhé kolo (pokud si pamatujete sety pošlete je, doplním) přineslo manželský duel Andřeje s Irenou, do bojů o medaile šla nakonec Irena, také ostatní zápasy byly hodně vyrovnané a na bedně to nakonec mohlo dopadnout úplně jinak. Poslední čtyři zápasy přinesly urputné boje na tři sety - Michal s Míšou na trojce nakonec udolali Marka s Irenou, podle jmen a výsledků předchozích ročníků vypadal duel Lucky s Pavlem proti Žanetě s Rendou na předčasné finále, nakonec o zlatou trofej hráli Žaneta s Rendou. 
 
 
Oproti předchozím turnajům většina hráčů vydržela na hale do konce finálových zápasů a tak si hráči obou duelů vyslechli nejen poznámky během hry, ale po zápase také velký potlesk - díky všem, kdo jste zůstali a udělali jste opravdu hezkou kulisu finále. Duel o třetí místo nakonec pro sebe získali Lucka s Pavlem a nechali sladkou cenu (kdo by se po Vánocích cpal bramborama, že jo) Ireně s Markem, ve finále nakonec Míša s Michalem přetlačili Žanetu s Rendou a získali poprvé zlatou cenu.
 
 
Jako vždy ještě statistiky napříč skupinami - nejlepší čtyři muži se nakonec potkali v závěrečných zápasech a i když byl bodově nakonec lepší Renda, tak s Michalem prohrál oba duely (byť hodně těsně). Ženám kralovala o půl bodu Irča, která se sice neprobila přes čtvrtfinále a do bojů o medaile se nedostala (padla s pozdějšími vítězi turnaje), nakonec byla alespoň bodově nejlepší napříč skupinami i pohlavími.
 
 
Věříme, že se Vám všem turnaj líbil a že se v plném stavu potkáme na červnovém závěrečném turnaji - na závěr ještě foto čtyř nejlepších párů a teď už vzhůru do dalších kol naší-vaší ligy