Závěrečný losovaný turnaj 2015

 
V sobotu 27.června jsme odehráli první losovaný turnaj naší soutěže, který jsme udělali čistě jako turnaj mixů. Abychom si zahráli všichni stejně, zvolili jsme sedmikolový turnaj, kdy hrál každý muž s každým mužem a na své straně kurtu se ani jednou nepotkal se stejnou dámou. Poskládat tyto zápasy bylo složité jak žebřík, původní záměr aby se nikdo nepotkal s nikým se nevydařil - v několika případech se stalo, ze hráli opakovaně proti sobě žena-muž či žena-žena. Pokud se podaří - tak to do dalšího turnaje doladíme - pokud ne, tak zůstaneme u podobného systému
 
 
Sešlo se nás nakonec osm párů - většina z nás se už potkala během zkušeního kola, někteří dorazit nemohli (dovolená, pracovní povinnosti) a tak nás doplnilo několik dalších kamarádů. Los proběhl rychle, pan vedúci v rychlosti přečetl pravidla a seznámil hráče s herním systémem a šlo se na to. Hned první kolo ukázalo, že spousta zápasů bude vyrovnaných a že turnaj ve vyhřáté hale bude pro všechny z nás zajímavý a náročný.
 
 
Jelikož se nás sešel ideální počet osmi párů - tak jsme hráli na čtyřech kurtech defacto bez pauzy. Odehrál se zápas, člověk se napil, zvědavé dámy hned po zápase v rozpise sledovaly s kým kde a proti komu budou hrát další zápas - a tak jsme turnaj nakonec odehráli ještě rychleji, než jsme původně předpokládali.
 
 
V obou následně samostatně vyhodnocených kategoriích měl turnaj hodně podobný průběh. V mužích od prvního kola bezpečně vedl Renda, který si v posledním kole s druhým Mirkem mohl dovolit i nehrát a přesto by zůstal vítězem - poslední zápas byl jeho jediným, kde ztratil body. Druhý Mirek svoji pozici držel téměř po celou dobu, o třetí místo to byl boj mezi Romanem a Honzou až do posledního kola. Turnaj v mužské části nakonec dopadl takto (kliknutím na obrázek si můžete stáhnout průběh po jednotlivých odehraných kolech.
 
 
Tři nejlepší chlapi ze soboty (sorry za kvalitu fotografií - ale kombinace mobil-hala nie je bohvie čo)
 
 
Dámská část turnaje měla hodně podobný průběh. Jarmila držela první místo od prvního kola skoro jako Renda mezi muži způsobem start-cíl, pouze na dvě kola pustila před sebe Drahuši, která se ve třetím kole dostala nahoru a už místo udržela. Na třetím místě se děvčata točila víceméně po celou dobu, podobně jako mezi chlapy i tady rozhodlo poslední kolo, kdy bednu pro sebe nakonec urvala Táňa. 
 
 
Tři nejlepší dámy se svými trofejemi
 
 
Podle bezprostředních ohlasů z pánské šatny či dámské sprchy to vypadá, že se hráčům a hráčkám turnaj líbil a pokud byste měli zájem, určitě by nebyl problém podobnou akci zopakovat ať už před startem sezóny anebo třeba v období kolem Vánoc, kdy pohyb po nabraných kilech kde-kdo rád uvítá. Aby se dámy necítily dotčené, že jsou zvědavé pouze ony - samozřejmě i chlapi bědlivě sledovali výsledky :-)
 
 
Na závěr ještě tedy společné foto všech vítězů - a teď si tedy dáme pár týdnů od bembajzu pauzu. Pokud budete chtít - hoďte do mailu připomínky či podněty k dalšímu turnaji (je jasné, že vždy je co vylepšovat), potvrdťe svůj zájem o ligu (kterou budeme hrát od září - počet skupin a týmů ve skupinách bude záležet na tom, kolik nás bude), případně mezi nás přiveďte další své kamarády a známé.