Závěrečný losovaný turnaj 2017

Na náš pátý losovaný turnaj se nám konečně podařilo kompletně zaplnit halu, když se přihlásilo 16 dvojic. Těsně před turnajem to sice, pravda, málem krachlo – naštěstí se nám podařilo sehnat za odhlášeného chlapa dalšího hráče (ještě jednou díky Libore) a tak jsme nemuseli překopávat herní systém ani vymýšlet co dělat s lichým počtem hráčů.

 

Někteří nejmenovaní účastníci před turnajem popichovali, že by se hodilo i nějaké menší občerstvení. Výzvu „postarej se o něho“ ale najednou neslyšeli :-) náhoda tomu chtěla, že se pár dní před turnajem ozval Martin, jestli by neměl udělat guláš. Kdo by si po hře nedal, že jo – ale asi by bylo na hale složité ho ohřívat a servírovat, tak jsme se nakonec domluvili, že udělá něco „malého“ jen tak na zobání. Když jsem ráno nemohl těch asi 150 beden s jídlem nacpat do auta, tak jsem si říkal, jak asi vypadá normální občerstvení :-) velké díky Martine, příjemně jsi překvapil určitě všechny.

 

Poslední poděkování patří také řediteli soutěže, díky podpoře společnosti GESOMONT jsme mohli pro hráče připravit ceny jak za odehraný druhý ročník Ligy pro všechny, tak také pro nejúspěšnější hráče letního losovaného turnaje.

 

Konec řečí a pojďme k turnaji samotnému. 32 hráčů se při registraci rozlosovalo do dvou skupin, kde se hrálo způsobem každý s každým (muži) na dva sety do 15-ti s tím, že každý zápas hrál muž s jinou spoluhráčkou a až na pár výjimek měl také pokaždé jiné soupeře. Los je složitý jak žebřík, nějaké opakování v něm pořád je, ale není ho moc. Sestava v obou skupinách byla silná a tak nebylo divu, že se tentokrát nikomu nepodařilo projít turnajem bez ztráty bodu.

 

Skupinu A vyhrál Ruda, který sice 2x prohrál, ale neztrácel další body remízami. Martin s Andřejem měli ve skupině pouze jednu porážku (a oba porazili Rudu), další ztráty je ale odsunuli na třetí a čtvrté místo, druhý ve skupině skončil Roman. Mezi ženami nepoznala porážku Míša, druhá Irča zase vybojovala (stejně jako Ruda) pět výher. Čtveřici nejlepších pak doplnily Lenka s Ivanou (kliknutím na tabulku si zobrazíte výsledky jednotlivých zápasů).

 

Skupinou B prošli s jedinou porážkou dva Pavlové. Pavel Halfar vyhrál vzájemný zápas s Pavlem Lusczakem a neztrácel body za remízy, díky čemuž vyhrál jak skupinu, tak byl nejlepším hráčem také napříč skupinami. Třetí v silné skupině nakonec skončil Michal, čtvrtý Marek, bodové rozdíly ve skupině B byly až po sedmé místo minimální. V dámské části skupiny B byla s pěti výhrami nejlepší Tereza, nejméně porážek poznala Míša. Půlbod navíc v jediné úplné remíze pomohl k třetímu místu Verči, díky lepšímu skóre si následně chlapa z první čtyřky losovala Žaneta, pátá Irča se losu vzdala a čekala, jestli na ni zůstane její už skoro tradiční parťák do pavouka :-)

 

Po odehrání skupin si děvčata nalosovala chlapy z druhé skupiny (1-4 a 5-8). Do prvního kola play-off postoupili všichni, hrálo se na dva vítězné sety do 21 a šest zápasů skončilo 2:0 pro „papírově“ lepší týmy. Dva zápasy naopak pro „papírově“ lepší dvojice skončily 1:2 – los dal dohromady stabilně hrající pár Michala s Míšou, ti ale nestačili na Mirka s Monikou. Druhou třísetovou bitvu prohráli Andřej s Míšou, když nestačili na Martina s Lenkou. Tři sety hráli ve čtvrtfinále také Ruda s Žanetou, nakonec post jedničky proti Markovi s Ivanou potvrdili. Další tři favorité své duely zvládli 2:0 a do semifinále postoupili první dva z každé skupiny. Tam své zápasy vyhráli oba Pavlové 2:0 – a tak finále hráli první dva chlapi ze skupiny B se svými spoluhráčkami, o třetí místo si to pak rozdali chlapi z áčka. V obou případech dopadly závěrečné duely naopak než ve skupině – třetí flek vybojovali Roman s Verčou a na Rudu se Žanetou zbyla nepopulární brambora (kua, že bychom na další turnaj koupili pytel kobzoli?), ve finále pak Pavel Lusczak s Irčou přehráli Pavla Halfara s Lenkou.

 

Dohrána liga, odehrán turnaj – tentokrát zůstala většina hráčů až do závěrečného vyhlášení (Martinovo „malé“ občerstvení přišlo každému vhod, na řadu po zápasech přišly také různé vitamínové a proteinové nápoje). Z pohledu pořadatelů se turnaj povedl, byl herně náročný i zajímavý. Věříme, že se líbil také vám a že to nebylo naposled, kdy jsme měli full stav, že se toto stane napříště tradicí. Nějaký čas si teď dáme od bembajzu volno, někdy v srpnu pak začneme připravovat další ročník ligy tak, abychom jako vždy mohli v záři začít. A na závěr ještě jednou čtyři nejlepší z letního losovaného turnaje

 

Čtvrté místo Ruda Korbel a Žaneta Weberová

Třetí místo Roman Novák a Veronika Volná

Druhé místo Pavel Halfar a Lenka Kusová

Vítězi turnaje se stali Pavel Lusczak a Irena Waloszková

A na závěr pořadí napřed skupinami i pohlavím