Záverečný losovaný turnaj 2018

 
Na naši čtvrtou letní losovačku se nám po dvou plně obsazených turnajích nepodařilo halu zaplnit na všech kurtech, přihlásilo se nakonec čtrnáct párů. Již několik turnajů se nám o občerstvení stará Martin, tentokrát ani nechtěl, abychom to u něj vyzvedli - prý upeče jen chleba a k tomu nadělá škvarky a pár řízků. Realita vypadala takto :-) Martine ještě jednou díky, zkolabování nedostatkem přísunu potravy na našem turnaji díky Tobě opravdu nehrozí 
 
 
Závěrečný turnaj slouží také k vyhodnocení celoroční soutěže a tak si před startem mohli všichni účastníci prohlédnout nejen ceny, o které za chvíli začali hrát, ale také poháry pro tři nejlepší páry 3.ročníku ligy. Druhé poděkování před začátkem turnaje patří řediteli soutěže a podpoře společnosti GESOMONT ať už v lize nebo také v našich turnajích. A ještě jednou omluva Blance, HOSIP při nejbližší příležitosti napravíme :-)
 
 
Po vyřešení drobných organizačních problémů se účastníci nalosovali do dvou skupin  a začaly boje. Skupina A podle losu vypadala v mužské části papírově silnější - pouze Roman ve skupině nepoznal porážku, neztrácel moc ani remízami a tak skupinu (dá se říct už téměř tradičně) před pozdějšími finalisty s náskokem vyhrál. V dámské části 4x vyhrály Blanka a Lenka, remíza navíc posunula na první místo ve skupině Blanku. Bez bodu ve skupině nezůstal nikdo, Sváťa jako jediný nepoznal výhru - na druhou stranu s pozdějším vítězem uhrál remízu.
 

Skupina B byla v mužské části vyrovnanější - chlapi si hodně brali body remízami a pořadí od druhého místa dolů bylo těsnější, všem neuvěřitelně utekl Andřej, který (pokud mě paměť neklame) jako první chlap ve skupině neztratil bod, za ním se pak se stejnými body seřadili Marek s Michalem, jediný bez výhry ve skupině zůstal Zdeněk. Dámská část skupiny B byla ještě vyrovnanější - prvních šest se seřadilo vždy po dvojicích na stejných bodech, Eva na sedmém místě bez dobu nezůstala.

 

Kliknutím na tabulku skupin si můžete zobrazit výsledky jednotlivých zápasů.

Po odehrání skupin (mimochodem poslední dva turnaje se nám nedaří vlézt se do časového harmonogramu - hlavně skupina B měla spoustu vyrovnaných zápasů - na Vánoce asi bude třeba prikúpiť nejaký čas, ať to vůbec dohrajeme) si tradičně dámy nalosovaly spoluhráče z druhé skupiny. Tentokrát měli na sebe při losu štěstí Pavel s Markétou - na rozdíl od Michala o Vánocích Pavel na los nefrflal :-) tradici si při losu udržela Irča, na kterou pro změnu zase vyšel poslední chlap druhé skupiny :-)

 

Vítězové skupin měli mít v prvním kole volno - bylo potřeba ale zaskočit za chybějící či odstoupivší. První kolo přineslo jasné výhry 2:0 všech papírově lépe postavených párů, pouze Martin s Táňou nedali Michalovi s Lenkou svoji kůži zadarmo a hráli na tři sety. Ve čtvrtfinále hráli na tři sety oba vítězové skupin, Roman semifinále nakonec vydřel, kdežto Andřej na druhém konci pavouka s Martinem po boji padnul. Pavel s Markétou svůj zápas zvládli hladce, Michal s Lenkou dlouho trápili pozdější vítěze Pavla s Luckou - až změna postavení na kurtu nakonec zlomila tento zápas pro pozdější vítěze.

Boj o trofeje potvrdil slova z úvodu, že skupina A byla patrně trošku silnější - všichni čtyři semifinalisté (chlapi) se potkali už ve skupině. Obě semifinále dopadli stejně - sehranější pár Pavel s Markétou přetlačili Romana s Hankou, na druhém kurtu pak Pavel s Luckou nedali šanci Martinovi s Míšou. Také zápasy o konečné pořadí už byly relativně jednoznačné - Martin s Míšou byli v obou setech pořád o krok napřed a nedali Romanovi s Hankou šanci, na finálovém kurtu číslo tři přestřelku Pavlů pro sebe získal spoluhráč Lucky, Markéta se svým Pavlem zůstali na stříbrné pozici.

 

Kliknutím na pavouka si ho můžete zobrazit v čitelnější velikosti, ještě tradiční statistiky - pořadí mužů, žen a bez rozdílu pohlaví napříč skupinami a na závěr si ještě jednou představíme nejlepší čtyři páry závěrečného losovaného turnaje. Bohužel oba naši fotografové byli mimo, takže opět pouze foto z mobilního telefonu, ktoré nie je bohvie čo :-)

Čtvrté místo Hanka  Morcinková a Roman Novák (druhá/první ve skupinách na konci prohráli dva zápasy)

Třetí místo Míša Mayerová a Martin Weber (po skupinách třetí/čtvrtý byli silnější v zápase o bednu)

Druhé místo Markéta Weberová a Pavel Halfar (kosa narazila na kámen až ve finále)

Vítězi turnaje se slati Lucka Vaňková a Pavel Lusczak

(aneb jak zbytečně skromně zaznělo " i s Luckou se dá vyhrát turnaj " )