Vánoční losovaný turnaj 2018

 
Už počtvrté jsme se po Vánocích sešli vyběhat kapříky, cukroví a další dobroty. Opět se nám povedlo plnou účastí 16-ti dvojic zcela zaplnit halu, dokonce nám zůstalo několik hráčů "pod čarou" na čekačce, jestli se někdo na poslední chvíli neodhlásí. Martin se jako vždy nabídl se zajištěním malého občerstvení
 
tentokrát naštěstí zůstal u této varianty a neprichystal nám obžerstvení jako dříve :-) 
 
Kromě občerstvení čekaly účastníky drobné ceny a jedno malé Vánoční překvapení, ruka-šmátralka Lucie vytáhla z klobouku Pavla, který měl tímto jistotu, že neodejde z haly s prázdnou.
 
Ještě jednou děkujeme všem účastníkům za velmi povedený turnaj, Martinovi za občerstvení, Táni a Romanovi za ceny pro vítěze - a jak to vše dopadlo tentokrát?
 
Ve skupině A se potkali tradiční finalisté našich turnajů (Pavel a Pavel), poslední vítěz Vánočního turnaje Michal a také dva nováčci Petr s Mirkem, mezi děvčaty byla také nová tvář Barča. Skupina A neviděla hodně remízových zápasů - pouze ve dvou případech se body dělily. Jako jediný nepoznal ve skupině porážku Pavel Lusczak, na druhém pólu tabulky výhru nepoznali Petr s Mirkem, kteří se ve vzájemném zápase rozešli s remízou. Tři nejúspěšnější chlapy posledních ročníků do pavouka ze čtvrté pozice doplnil Roman, další dvě dvojice chlapů uhrály stejně bodů a o jejich nasazení do dalších bojů rozhodovalo skóre ze všech zápasů.
 
 
Dámská část skupiny byla od třetího místa dál vyrovnaná, první dvě Žaneta s Evou shodně 6x vyhrály a pouze jednou ztratily body. Třetí Táňu s Míšou dělilou pouze šest míčků, další místa si holky rozdělily podle bodů, žádné se nestalo, že by neokusila pocit výhry
 
 
Skupina B přinesla výrazně více více vyrovnaných zápasů - jediný Pavel Szkuta ani jednou body nedělil, u ostatních chlapů byla dělba bodů plus mínus tak častá, jako plný nebo nulový zisk. V této skupině nepoznali porážku Marek s Martinem, kteří obsadili první dvě místa, dalších pět chlapů se s minimálními bodovými rozdíly poskládali do sedmého místa, sedmý Ruda sbíral body remízami.
 
 
Tak, jak byli ve skupině B vyrovnaní chlapi, podobně to bylo u děvčat. Žádná holka neodehrála skupinu bez porážky, první Markétu od druhé Míši dělil půlbodík, dalších pět se natěsnalo do čtyř bodů (o třetím místě ve prospěch Ireny rozhodly pouhé dva míče), poslední Kamila má nulu v kolonce výher, bodů ale málo nevybojovala.
 
 
Pár obrázků ze hry - fotografa zaujala "taneční" kreace jen nevim jestli Markéty nebo Žanety :-)
 
 
Po odehrání skupin proběhl los pevných dvojic do závěrečného vyřazovacího pavouka. Zdraví tentokrát nepustilo do turnaje "tradiční" semifinalisty Romana s Rendou a tak se cesta do bojů o trofeje otevřela dalším hladovým vlčákům. Dostat se do bojů o medaile ale byla tentokrát daleko náročnější, než v minulých ročnících. Tři ze čtyř semifinalistů vydřeli výhru ve čtvrtfinále až ve třetím setu (Marek otáčel ze stavu 15:18), také zápasy prvního kola byly hodně vyrovnané a ve dvou případech se hrálo rovněž na tři sety. Žaneta odehrála první dvě kola se zafačovaným kontníkem, do bojů o medaile ji nahradila Markéta. Semifinálové zápasy pro sebe bez ztráty setu získali oba Pavlové (i když Marek Pavla Halfara hlavně v prvním setu hodně proháněl a set ztratil až v úplné koncovce) - po krátké pauze turnaj vyvrcholil bojem o medaile.
 
 
 
O motivaci v boji o bronz nebyla nouze. Marek touzil po první trofeji z některého z našich turnajů, Martin zase šel do boje s tím, že nemůže prohrát, aby pak neposlouchal doma řeči o tom, že je mláďatko lepší. Když si ho Markéta na kurtu párkrát povodila - vypadalo to na večeři doma o suchém chlebu :-) Martin s Evkou dřeli, nechtěli dát kůži zadarmo - tentokrát ale mělo navrch dravé mládí a bronz nakonec vybojovali Marek s Markétou.
 
 
Ve finále se poněkolikáté potkali Pavlové, tentokrát změřili své síly po boku Míši a Adriany. Pavla Halfara s Adrianou stál postup do finále nepochybně více sil než Pavla Lusczaka s Míšou a tentokrát bylo finále snadnější a rychlejší záležitostí - 2:0 ve finálovém zápase bylo o fous rychlejší, než 2:0 na kurtu v boji o bronz.
 
 
Dobojováno. Čtvrtý Vánoční losovaný turnaj zná své vítěze, zbývá vyhlášení výsledků a malé překvapení na konec. Ještě jednou tedy nejlepší páry letošního ročníku
 

4.místo Eva Jopková a Martin Weber

 
 

3.místo Markéta Weberová a Marek Kaloč

 
 

2.místo Adriana Franková a Pavel Halfar

 
 

vítězi Vánočního turnaje se stali Míša Mayerová a Pavel Lusczak

 
 
Po vyhlášení nejlepších jsme si připravili ještě jedno malé překvapení nejenom pro účastníky Vánočního turnaje, ale pro všechny hráče Ligy pro všechny. Soutěž po několika letech je určitě životaschopná, úroveň účastníků se stále zvedá - tak abychom ještě trochu zvýšili motivací "o co hrát" tak jsme na Vánočním turnaji představili putovní pohár pro vítěze ligy - na půl roku jej dostali do opatrování první vítězové ligy Irena s Andřejem
 
 
Tak snad se Vám přátelé turnaj líbil :-) od ledna zase vzhůru do dalších kol ligy a v červnu se uvidíme na závěrečné losovačce